Tercüme ve Tasdik Hizmetleri

Bulgarca`dan diğer dillere ve diğer dillerden Bulgarca'ya olmak üzere 20`den fazla farklı dilde tercüme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bulgaristan mevzuatına göre, bu dillerde çeviri işlemleri yapan Yeminli Tercümanlar, Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İlişkileri Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş Yeminli Tercümanlardır ve imzalarının doğruluğu bu Müdürlük tarafından tasdiklenmektedir.

.

Bulgaristan mevzuatına göre, bir yabancı dilden başka bir yabancı dile (örneğin İngilizce'den Almanca'ya veya Almanca'dan İngilizce'ye) resmi tercüme yapılamaz. Bu tercüme önce Bulgarca'ya, ondan sonra Bulgarca'dan istenilen dile yapılabilir.

 

Ayrıntılı bilgi için destek@uni-bulgaria.com adresine mail atabilir ya da +359 884627326 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Kayıt Süreci

Kayıt için gereken belgeler hazırlanıp yetkili ofisimize ulaştırılır. Belgeleriniz incelendikten sonra tercüme işlemi için Bulgaristan ofisimize gönderilir. Tercüme işleminin ardından belgeler Bulgaristan Dışişleri bakanlığına onaya gönderilir. 5 iş günü sonunda belgeleriniz Dışişleri Bakanlığından alınıp okul önkaydı yapılır, akabinde vize başvurusunda gerekli olan izin belgeniz için Bulgaristan Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuru yapılır. 4-5 haftalık bekleme sürecinden sonra izin belgeniz hazırlanmış olur ve vize başvurunuz için size gönderilir. Teslim aldığınız izin belgesi ve kalacağınız yeri belirtir belge ile D tipi öğrenci vizesi başvurusu yapılır. Yaklaşık 4-5 haftalık bekleme süreci sonunda vizenizi teslim alırsınız ve Bulgaristan'daki eğitim süreciniz başlamış olur.

Bulgaristan Milli Eğitim Bakanlığı bekleme süreci: 28 - 35 gün

Vize bekleme süreci: 35 -45 gün

Uni- Bulgaria YED

Kayıt için gerekli belgeler:

1. Lise diploması fotokopisi - Noter tasdikli ve Apostilli

2. Lise transkripti - Apostilli

3. Yüksek öğrenim görme hakkı belgesi - Apostilli

4. Sağlık raporu - Apostilli

5. Biometrik fotoğraf - 6 adet

6. Pasaport fotokopisi

 

Lisans tamamlama için gerekli belgeler:

1. Üniversite diploması fotokopisi - Apostilli

2. Üniversite transkripti - Apostilli

3. Ders içerikleri - Apostilli

 

NOT: Lisans tamamlama için gelen öğrencilerin kayıtları da yine LİSE BELGELERİ ile yapıldığından üstte yazan tüm belgeleri temin etmeleri gerekmektedir.