Uni-Bulgaria Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

2007 yılında kurulan şirketimiz 10 yılı aşkın süredir yüzlerce öğrencinin danışmanlığını yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Bulgaristan'da kurulu en büyük eğitim danışmanlığı  olan şirketimiz aynı zamanda Türkiye'de faaliyet gösteren birçok şirketle de ortak projeler yürütmektedir. Uni-Bulgaria YED rakiplerinin aksine sadece bir yıl değil öğrencilerimizin öğrenim süreci boyunca yanında olup, öğrencimizin isteği doğrultusunda mezun olduktan sonra da diploma denklik işlemlerini de yürütmektedir.

.

Aynı zamanda gruplara özel turizm organizasyonları, kayak ve balkan turları düzenleyen Uni-Bulgaria YED, yılların vermiş olduğu tecrübe ile sizlere en kaliteli hizmeti vermek için çabalamaktadır.

 

 

Kayıt Süreci

Kayıt için gereken belgeler hazırlanıp yetkili ofisimize ulaştırılır. Belgeleriniz incelendikten sonra tercüme işlemi için Bulgaristan ofisimize gönderilir. Tercüme işleminin ardından belgeler Bulgaristan Dışişleri bakanlığına onaya gönderilir. 5 iş günü sonunda belgeleriniz Dışişleri Bakanlığından alınıp okul önkaydı yapılır, akabinde vize başvurusunda gerekli olan izin belgeniz için Bulgaristan Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuru yapılır. 4-5 haftalık bekleme sürecinden sonra izin belgeniz hazırlanmış olur ve vize başvurunuz için size gönderilir. Teslim aldığınız izin belgesi ve kalacağınız yeri belirtir belge ile D tipi öğrenci vizesi başvurusu yapılır. Yaklaşık 4-5 haftalık bekleme süreci sonunda vizenizi teslim alırsınız ve Bulgaristan'daki eğitim süreciniz başlamış olur.

Bulgaristan Milli Eğitim Bakanlığı bekleme süreci: 28 - 35 gün

Vize bekleme süreci: 35 -45 gün

Uni- Bulgaria YED

Kayıt için gerekli belgeler:

1. Lise diploması fotokopisi - Noter tasdikli ve Apostilli

2. Lise transkripti - Apostilli

3. Yüksek öğrenim görme hakkı belgesi - Apostilli

4. Sağlık raporu - Apostilli

5. Biometrik fotoğraf - 6 adet

6. Pasaport fotokopisi

 

Lisans tamamlama için gerekli belgeler:

1. Üniversite diploması fotokopisi - Apostilli

2. Üniversite transkripti - Apostilli

3. Ders içerikleri - Apostilli

 

NOT: Lisans tamamlama için gelen öğrencilerin kayıtları da yine LİSE BELGELERİ ile yapıldığından üstte yazan tüm belgeleri temin etmeleri gerekmektedir.