Sofya Ulusal Spor Akademisi

Sofya Ulusal Spor Akademisi (1942) Bulgaristan’ın uluslararası spor başarılarının arkasındaki akademik güçtür. Akademi çok sayıda uluslar- arası programları uygulamakta ve birçok yabancı üniversite ile anlaşmalı çalışmaktadır. Köln Spor Akademisi NSA’yı kendi standartlarına eş olarak tanımaktadır. Okulun Nesebar’da deniz sporları ve Rila dağında bulu- nan Borovets turizm merkezinde, dağ sporları eğitim tesisleri bulunmaktadır.

Sofya Ulusal Spor Akademisi Türkiye temsilciliği Uni-Bulgaria YED' dir. Kayıt süreci ve kayıt belgelerinin hazırlanması esnasında Uni-Bulgaria YED' in uzman kadrosu yanınızda olacaktır.

Bölümlerimiz:

* Antrenörlük Fakültesi (58 spor dalı)

* Kineziterapi, Spor Animasyonu ve Turizm

* Spor öğretmenliği Fakültesi

 

***Tüm Lisans bölümlerinin yıllık harç ücreti 3200 euro, hazırlık harç ücreti 3200 eurodur.

*** Tüm Yüksek Lisans bölümlerinin yıllık harç ücreti 4000 eurodur.

***Eğitim harçları 1. ve 2. dönem başlarında iki eşit taksit halinde ödenir.

Kayıt Süreci

Kayıt için gereken belgeler hazırlanıp yetkili ofisimize ulaştırılır. Belgeleriniz incelendikten sonra tercüme işlemi için Bulgaristan ofisimize gönderilir. Tercüme işleminin ardından belgeler Bulgaristan Dışişleri bakanlığına onaya gönderilir. 5 iş günü sonunda belgeleriniz Dışişleri Bakanlığından alınıp okul önkaydı yapılır, akabinde vize başvurusunda gerekli olan izin belgeniz için Bulgaristan Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuru yapılır. 4-5 haftalık bekleme sürecinden sonra izin belgeniz hazırlanmış olur ve vize başvurunuz için size gönderilir. Teslim aldığınız izin belgesi ve kalacağınız yeri belirtir belge ile D tipi öğrenci vizesi başvurusu yapılır. Yaklaşık 4-5 haftalık bekleme süreci sonunda vizenizi teslim alırsınız ve Bulgaristan'daki eğitim süreciniz başlamış olur.

Bulgaristan Milli Eğitim Bakanlığı bekleme süreci: 28 - 35 gün

Vize bekleme süreci: 35 -45 gün

Uni- Bulgaria YED

Kayıt için gerekli belgeler:

1. Lise diploması fotokopisi - Noter tasdikli ve Apostilli

2. Lise transkripti - Apostilli

3. Yüksek öğrenim görme hakkı belgesi - Apostilli

4. Sağlık raporu - Apostilli

5. Biometrik fotoğraf - 6 adet

6. Pasaport fotokopisi

 

Lisans tamamlama için gerekli belgeler:

1. Üniversite diploması fotokopisi - Apostilli

2. Üniversite transkripti - Apostilli

3. Ders içerikleri - Apostilli

 

NOT: Lisans tamamlama için gelen öğrencilerin kayıtları da yine LİSE BELGELERİ ile yapıldığından üstte yazan tüm belgeleri temin etmeleri gerekmektedir.