Kurucumuz

2005 yılında üniversite eğitimi almak için geldiği Sofya'da gördüğü eksiklik üzerine yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketi açmaya karar veren A. Şen, 2007 yılında Uni-Bulgaria Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şirketini kurarak sektöre adımını atmıştır. İleriki yıllarda inşaat ve eğlence sektöründe de yatırımlar yaparak iş alanını genişleten Şen, aynı zamanda Bulgaristan'da çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu DOST Parti ' nin de kurucu üyelerindendir.

.

Kurucumuz A. Şen aynı zamanda Sofya Teknik Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği mezunudur, aslen Kocaeli - Gebze'li olan Şen evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

Kayıt Süreci

Kayıt için gereken belgeler hazırlanıp yetkili ofisimize ulaştırılır. Belgeleriniz incelendikten sonra tercüme işlemi için Bulgaristan ofisimize gönderilir. Tercüme işleminin ardından belgeler Bulgaristan Dışişleri bakanlığına onaya gönderilir. 5 iş günü sonunda belgeleriniz Dışişleri Bakanlığından alınıp okul önkaydı yapılır, akabinde vize başvurusunda gerekli olan izin belgeniz için Bulgaristan Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuru yapılır. 4-5 haftalık bekleme sürecinden sonra izin belgeniz hazırlanmış olur ve vize başvurunuz için size gönderilir. Teslim aldığınız izin belgesi ve kalacağınız yeri belirtir belge ile D tipi öğrenci vizesi başvurusu yapılır. Yaklaşık 4-5 haftalık bekleme süreci sonunda vizenizi teslim alırsınız ve Bulgaristan'daki eğitim süreciniz başlamış olur.

Bulgaristan Milli Eğitim Bakanlığı bekleme süreci: 28 - 35 gün

Vize bekleme süreci: 35 -45 gün

Uni- Bulgaria YED

Kayıt için gerekli belgeler:

1. Lise diploması fotokopisi - Noter tasdikli ve Apostilli

2. Lise transkripti - Apostilli

3. Yüksek öğrenim görme hakkı belgesi - Apostilli

4. Sağlık raporu - Apostilli

5. Biometrik fotoğraf - 6 adet

6. Pasaport fotokopisi

 

Lisans tamamlama için gerekli belgeler:

1. Üniversite diploması fotokopisi - Apostilli

2. Üniversite transkripti - Apostilli

3. Ders içerikleri - Apostilli

 

NOT: Lisans tamamlama için gelen öğrencilerin kayıtları da yine LİSE BELGELERİ ile yapıldığından üstte yazan tüm belgeleri temin etmeleri gerekmektedir.